Ukrainian Albanian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Hebrew Hungarian Icelandic Irish Italian Japanese Javanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Mongolian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Welsh Yiddish
Easy to starts

Почніть звідси

Знання озброює -
спільно зупинимо АЧС
...

Правила роботи
Forum Support

Картографія

Візуалізація загроз та викликів
Африканської чуми свиней..
.

це дійсно просто

Great docs & support

Довідкові матеріали

Актуальні публікації, аналітика та
рекомендації експертів...

а це корисно

11.07.2015

За останній місяць спалахи АЧС зафіксовано у Київській (2), Чернігівській (2), Житомирській (1) та Рівненській (1) областях. У трьох перших областях відбувається процес локального поширення захворювання, а на Рівненщині, вочевидь, відбулося занесення АЧС із сусідньої Білорусі.

Загалом спостерігається сезонне розширення ареалу захворювання від північного кордону з Білоруссю та Росією. Фронтальне розповсюдження відбувається як серед домашніх свиней, так і в популяці диких свиней.

Загроза подальшого поширення і нових спалахів існує в усіх вищезгаданих областях, а також Сумській області, що межує з Курщиною в Російській Федерації, де нещодавно виявлено декілька нових осередків захворювання.

Оперативні карти контролю АЧС у 2015 р.

Щільність повідомлень про АЧС

2007-2010

2011 - 2015

Останні випадки реєстрації АЧС

Дикі свині

Домашні свині

 
Розподіл повідомлень за типом епіодиниці (2012-2015)

Усі повідомлення

Домашні свині

Поява хвороби в регіонах з більшою кількістю свиноферм і щільністю свиней утримуваних населенням неминуче призведе до занесення АЧС на ферми. Як показує ретроспективний аналіз, в регіонах АЧС відсоток повідомлень з ферм сягає 28% (20% - великі ферми, та 8% ферми меншого розміру). Тому, можна очікувати, що кожен третій, або четвертий уражений свинарський об'єкт скоріше за все буде свинофермою. Наслідки цього будуть катастрофічними для свинарства уражених регіонів...

Інші інформаційні системи та ресурси

§ Останні випадки АЧС в Україні

Відвідувачі

На сайті 27 гостей та користувачі відсутні

На верх