Ukrainian Albanian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Hebrew Hungarian Icelandic Irish Italian Japanese Javanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Mongolian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Welsh Yiddish

313 випадок 08.01.2018

Unnamed Road , 60340 Котелеве, , Україна

У селі Мамалига Новоселицького району 3 січня виявили африканську чуму свиней в господарстві місцевого мешканця. 9 свиней загинули, 118 забито безкровним методом і тіла всіх 127 спалено.

Незважаючи на те, що було вжито усіх необхідних заходів, зокрема у приміщенні провели дезінфекцію та чистку, АЧС далі шириться територією. Тепер вірус виявлено в господарстві Івана Д. у селі Котелеве.

– На жаль, дві тварини загинули в приватному господарстві с. Котелеве Новоселицького району, що за результатами аналізу встановлено ДНК вірусу африканської чуми свиней, – розповів на позачерговому засіданні заступник голови районної державної адміністрації, голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації Іван Пазяк.

На виїзді з Котелевого у бік Новоселиці і Черленівки - карантинні ветеринарно-поліцейські пости цілодобового чергування

Під час засідання членами комісії визначено зону спостереження у радіусі 10 км (села Черленівка, Малинівка, Динівці, Щербинці, Форосна, Берестя, Довжок, Жилівка, Маршинці, Строїнці, Тарасівці та місто Новоселиця).

За словами котелівчан, на виїзді з Котелевого у бік Новоселиці і Черленівки – карантинні ветеринарно-поліцейські пости цілодобового чергування. Колеса автомобілів обробляють спеціальним розчином, потім – дезинфікаційний бар’єр. У окремих перевіряють багажники. Такі ж пости є на автодорогах Котелеве-Тарасівці та Котелеве-Малинівка.

Окрім того, в Котелевому працюють робочі групи – для обліку всього поголів’я свиней та проведення клінічного огляду в господарствах усіх форм власності та попередження власників про заборону продажу, переміщення, вільного утримання та безконтрольного забою свиней.

Забій вилучених у населення свиней мають здійснювати на ВКПФ «Арвіона» (м. Новоселиця) з подальшою переробкою на консерви на ТОВ ТПК «Грін Рей» (м. Новоселиця).

Також заборонено торгівлю живими свиньми та продуктами з них на ринках, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл за наявності супровідних ветеринарних документів, проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних з пересуванням та накопиченням тварин.

 
Додаткові дані
Повідомлення... 6.1.1)
11.01.2018
Повідомлення... 6.1.2)
Чернівецька область, Новоселицький район, село Котелеве
Повідомлення... 6.1.3)
11.01.2018
Повідомлення... 6.1.4)
11.01.2018
Повідомлення... 6.1.5)
ПЛР
Повідомлення... 6.1.6)
наявність хвороби підтверджено у свиней, що знаходяться у господарстві
Повідомлення... 6.1.7)
Чернівецька область, Новоселицький район, село Котелеве
Повідомлення... 6.1.8)
1 спалах хвороби
Повідомлення... 6.1.9)
9) кількість загиблих свиней кожної категорії в господарстві, на бойні або в транспортному засобі;
Повідомлення... 6.1.10)
10) для кожної групи - розповсюдженість хвороби та кількість свиней, у яких було підтверджено наявність АЧС.
Повідомлення... 6.2.1)
1) дату, коли свині були забиті або їх туші були перероблені, та їх кількість;
Повідомлення... 6.2.2)
2) результати тестів, проведених на пробах, взятих при забої свиней;
Повідомлення... 6.2.3)
3) кількість свиней, які повинні бути забиті надалі, а також граничний строк, встановлений для забою;
Повідомлення... 6.2.4)
4) кількість та місце розташування карантинних ветеринарно-міліцейських постів;
Повідомлення... 6.2.5)
5) у випадку спалаху АЧС в дикій фауні або в приватних господарствах громадян інформацію про відстань до найближчого господарства;
Повідомлення... 6.2.6)
6) будь-яку інформацію, що стосується можливого походження хвороби або джерела хвороби, якщо воно встановлено;
Повідомлення... 6.2.7)
7) інформацію щодо системи контролю, встановленої для того, щоб гарантувати, що заходи з контролю переміщення тварин ефективно застосовуються;
Повідомлення... 6.2.8)a
8) у випадку, коли свині були забиті в контактних господарствах або в господарствах, в яких утримуються свині з підозрою на АЧС, інформацію: про дату забою або кількість свиней у кожній категорії, забитих у кожному господарстві;
Повідомлення... 6.2.8)b
8) у вип.,...заб. в конт. госп. або в госп... з підозрою на АЧС, інф.: про епізоотологічний зв’язок між спалахом або випадком АЧС та кожним контактним господарством або причини, які викликали підозру на АЧС у кожному господарстві з підозрою на АЧС;
Повідомлення... 6.2.8)c
8) у вип.,...заб. в конт. госп. або в госп... з підозрою на АЧС, інф.: про результати лабораторних тестів, що проводяться на зразках, які взяті від свиней після їх забою.
На верх