547 випадок 26.07.2021

улица Марии Педенко , 71716 Молочанськ, , Україна

Епізоотична ситуація: Запорізька область, Пологівський район, м. Молочанськ (приватний сектор)

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області інформує, що на території підсобного господарства у м. Молочанськ Пологівського району  виявлено захворювання свиней на африканську чуму (АЧС).

Для з`ясування епізоотичних зв’язків та причин виникнення спалаху АЧС  спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області та Токмацької районної державної лікарні ветеринарної медицини виїхали на місце події для проведення епізоотичного розслідування.

В ході  розслідування встановлено, що в місці спалаху знаходилось 10 голів свиней,  з них загинула 1 голова (підозрювалась у захворюванні на АЧС). Фахівці  Держпродспоживслужби провели відбір патматеріалу для дослідження на АЧС у лабораторії.

27.08.2021 року Дніпропетровська регіональна  державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів встановила позитивний результат на АЧС.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 28.08.2021 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Пологівській районній держадміністрації.  На засіданні розглянуто основні питання про встановлення карантину щодо африканської чуми свиней на території м. Молочанськ, а також затверджено План заходів щодо ліквідації та недопущення цього захворювання на території області.

За підсумками засідання прийнято рішення про встановлення карантину з 28.08.2021 по м. Молочанськ та проведення необхідних заходів згідно Плану ліквідації захворювання.

Наразі в неблагополучному пункті спеціалістами  Держпродспоживслужби в Запорізькій області разом з представниками причетних служб  проводиться комплекс заходів щодо ліквідації вогнища та недопущення подальшого розповсюдження інфекції. Зокрема, виставлені карантинні пости, обладнано дезбар’єри, проведено дезінфекцію подвір’я та транспортних засобів тощо.

Також здійснені подвірні обходи в зонах захисту і нагляду, проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням.

 

Настроюване поле
На верх