558 випадок 19.06.2022

, 27635 Івано-Благодатне, , Україна

В неділю, 19 червня, до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло повідомлення про загибель 11-місячного кабана вагою близько 80-90 кг в особистому підсобному господарстві в с. Івано-Благодатне Кропивницького району.

Фахівці ветеринарної медицини Держпродспоживслужби невідкладно прибули на місце загибелі тварини та провели епізоотичне розслідування. Для встановлення причини загибелі було відібрано біологічний матеріал для лабораторного дослідження. Відповідно до вимог чинної інструкції труп тварини було спалено, місце спалення продезінфіковано.

Згідно з результатами досліджень Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби було встановлено діагноз африканська чума свиней (АЧС). 20 червня було терміново проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Кропивницькій районній військовій адміністрації, рішенням якої затверджено план дій з ліквідації АЧС та визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та спостереження.

Станом на 19 червня 2022 року в особистому підсобному господарстві утримувалося 4 голови свиней. Наразі проводяться заходи з локалізації, ліквідації та недопущення поширення інфекції. Зокрема заборонено вивезення, перегруповування та забій тварин, а також обмежено доступ стороннього транспорту та людей до підсобного господарства.

У навколишніх населених пунктах - зонах захисту та спостереження - проводиться робота по уточненню свинопоголів’я. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання свиней не надходило. Ситуація перебуває на контролі Держпродспоживслужби Кіровоградщини.

Настроюване поле
МЕБ-WAHIS
wahis.woah.org
На верх