Ukrainian Albanian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Hebrew Hungarian Icelandic Irish Italian Japanese Javanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Mongolian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Welsh Yiddish
svin.jpg

На сьогодні в Україні простежується чітка тенденція до покращення епізоотичної ситуації щодо поширення захворювання на африканську чуму свиней (АЧС). Завдяки проведенню комплексу заходів із ліквідації цієї хвороби, із 40 виявлених у 2015 році та 1 в 2016 році неблагополучних по АЧС пунктів оздоровлено 36. Карантин щодо африканської чуми свиней продовжує діяти в 5 неблагополучних пунктах Київської та Полтавської областей.

За даними Держветфітослужби, у кожному випадку підтвердження АЧС вживаються заходи з метою локалізації, ліквідації та недопущення поширення збудника. Зокрема, здійснюється контроль за недопущенням переміщення підконтрольних вантажів, проводиться дезінфекція та дератизація. Також вживаються заходи з метою депопуляція диких кабанів та проводиться моніторинг в дикій фауні. Особлива увага приділяється роз’яснювальній роботі серед населення.

Для координації дій усіх органів виконавчої влади причетних до ліквідації цього захворювання та недопущення його поширення в минулому році було проведено 6 засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України. Також для боротьби з цим збудником були виділені додаткові кошти, отримано технічну допомогу від США для діагностики АЧС, реалізовано проект технічної допомоги ФАО направлений на навчання спеціалістів ветеринарної медицини.

Регіональними службами державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті за 2015 рік в областях загрозливої зони щодо можливого занесення збудника АЧС перевірено понад 1,1 млн. транспортних засобів. При цьому продезінфіковано 1,07 млн. транспортних засобів та вилучено понад 600 кг продуктів тваринного походження з ручної поклажі громадян, заборонених до ввезення.

Довідково

У 2015 році зареєстровано 40 випадків АЧС, у тому числі в Київській (6), Чернігівській (13), Рівненській (2), Житомирській (1), Полтавській (5), Миколаївський (4), Одеській (2), Черкаській (1) та Сумській (6) областях, з яких, зокрема, 5 випадків серед диких кабанів.

Останній випадок АЧС зареєстровано 26.01.2016 в Хорольському районі Полтавської області в дикій фауні.

За повідомленнями Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), напружена у світі спостерігається епізоотична ситуація щодо АЧС. Торік поширення цієї хвороби зафіксовано в 12 країнах світу: Латвії (577), Литві (93), Естонії (393), Польщі (31), Росії (84), Республіці Чад (1), Кабо Верде (2), Кот-ДʼІвуарі (2), Кенії (1), Нігерії (1), Зімбабве (8) та Україні (40).

2016.02.05 11:55
На верх