З 2013 року в Україні реалізується проект технічної допомоги ФАО «Розбудова потенціалу раннього виявлення та реагування на Африканську чуму свиней в Україні».

Проект здійснюється Головним офісом ФАО та Регіональним офісом ФАО для Європи та Центральної Азії (REU), під керівництвом Міністерства аграрної політики і продовольства та у тісній співпраці та координації між Державною ветеринарною та фітосанітарною службою (ДВФС), Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, Асоціацією свинарів України, інститутом свинарства України та Національним університетом біоресурсів і природокористування України.
Проект спрямований на виявлення недоліків у системі епізоотичного нагляду та лабораторної діагностики АЧС; розвиток загального потенціалу раннього виявлення та реагування на АЧС.
Спеціальна інформаційна система GIS дасть можливість організувати результати аналізу даних в доступну онлайн географічну інформаційну базу даних для впровадження епізоотологічних онлайн інструментів, що допомагають аналізувати і робити запити даних для епізоотологічного нагляду і контролю за хворобами тварин. Наприклад, як інструмент для розрахунку кількості тварин у заздалегідь визначеному радіусі, із зазначенням спалахів на різних просторових інформаційних шарах і т.д.
Буде розроблена і впроваджена для епізоотологів система що використовуватиметься для аналізу ризиків та планування нагляду.
Крім того, в рамках проекту заплановано здійснити:

  • надання технічної допомоги лабораторіям, що беруть участь в ізоляції і дослідженні вірусу АЧС.
  • тренінги з використання GIS-інструментів.
На верх