Information-at-your-fingertips.jpg

«О новых вспышках африканской чумы свиней на территории Украины»

«Вспышки произошли у домашних свиней в селе Горностайполь Иванковского района Киевской и кабанов в Билькивском лесничестве Радомышльского района Житомирской области Украины. Диагноз подтвержден лабораторным путем. Новые вспышки свидетельствуют об ослаблении контроля эпизоотической ситуации со стороны Госветфитослужбы Украины. Россельхознадзор проводит мониторинг ситуации».

В черговий раз на офіційному сайті Россільгоспнагляду з’являються непрофесійні висновки колег щодо роботи Держветфітослужби України.

До цього часу Служба не реагувала на подібні заяви, але цього разу виникло неабияке збентеження щодо професійної придатності авторів подібних новин.

Гучна заява про послаблення контролю за епізоотичним станом є безпідставною. Крім того, офіційно повідомляємо, що жодного запиту до Держветфітослужби України з боку Россільгоспнагляду щодо конкретного випадку на сьогоднішній день не надходило.

Поза сумнівом, жоден випадок африканської чуми свиней в Україні не приховується, відповідно до «Плану дій при підозрі захворювання (загибелі) свиней на африканську чуму» затвердженого наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 19.07.2013 № 100, протягом доби у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) встановлюється діагноз, з моменту його підтвердження невідкладно розпочинається комплекс організаційно-господарських та спеціальних ветеринарно-санітарних заходів.

Про всі випадки африканської чуми свиней в Україні, в день встановлення діагнозу, Держветфітослужба України повідомляє Всесвітню організацію охорони здоров’я тварин (МЕБ).

При ліквідації спалахів африканської чуми свиней та недопущення поширення збудника цього захворювання територіальні органи Держветфітослужби України діють відповідно до «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» затвердженої наказом Мінагрополітики України від 05.03.2014 № 81, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21.03.2014 за № 363/25140, яка є обов’язковою до виконання всіма суб’єктами господарювання незалежно від форм власності, фізичними особами, державними установами, органами влади та місцевого самоврядування.

2015.07.08 16:26

На верх