Ukrainian Albanian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Hebrew Hungarian Icelandic Irish Italian Japanese Javanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Mongolian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Welsh Yiddish
Зміст: [Показати]

30 липня відбувся брифінг заступника Голови Держветфітослужби України Олександра Вержиховського на тему "Основні завдання Держветфітослужби в умовах реформування. Ситуація з АЧС"

brifing_verjihovskiy_ahs.JPG

На брифінгу Олександр Вержиховський доповів про подію, що склалася в ПАТ АК «Калита» (смт. Калита, Броварський район, Київська область) де було виявлено загибель поросят віком понад 4 міс., при дослідженні відібраних від загиблих тварин проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 28.07.2015 констатовано невтішний діагноз - африканська чума свиней (АЧС). Причиною виникнення хвороби стало порушення ветеринарно-санітарних вимог щодо утримання свиней.

Це екстраординарний випадок захворювання який потребує неабияких зусиль спеціалістів ветеринарної служби, МНС та багатьох інших.

З метою ліквідації захворювання Кабінет Міністрів України 29.07.2015 підтримав ініціативу Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка щодо передачі державних коштів Держветфітослужбі України у сумі 45 млн. грн. Кошти планується використати на дезінфекційні засоби, засоби діагностики, спецодяг, кошти на оплату відряджень спеціалістам, які працюють в зоні зараження.

В епізоотичному вогнищі та трикілометровій зоні навколо нього фахівці проводять умертвіння і знищення свиней, а на прилеглих до вогнища основних, польових дорогах встановлені ветеринарні карантинно-міліцейські пости.

Відео: Урядовий портал - брифінг

2015.07.31

На верх