Зміст: [Показати]

30 липня відбувся брифінг заступника Голови Держветфітослужби України Олександра Вержиховського на тему "Основні завдання Держветфітослужби в умовах реформування. Ситуація з АЧС"

brifing_verjihovskiy_ahs.JPG

На брифінгу Олександр Вержиховський доповів про подію, що склалася в ПАТ АК «Калита» (смт. Калита, Броварський район, Київська область) де було виявлено загибель поросят віком понад 4 міс., при дослідженні відібраних від загиблих тварин проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 28.07.2015 констатовано невтішний діагноз - африканська чума свиней (АЧС). Причиною виникнення хвороби стало порушення ветеринарно-санітарних вимог щодо утримання свиней.

Це екстраординарний випадок захворювання який потребує неабияких зусиль спеціалістів ветеринарної служби, МНС та багатьох інших.

З метою ліквідації захворювання Кабінет Міністрів України 29.07.2015 підтримав ініціативу Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка щодо передачі державних коштів Держветфітослужбі України у сумі 45 млн. грн. Кошти планується використати на дезінфекційні засоби, засоби діагностики, спецодяг, кошти на оплату відряджень спеціалістам, які працюють в зоні зараження.

В епізоотичному вогнищі та трикілометровій зоні навколо нього фахівці проводять умертвіння і знищення свиней, а на прилеглих до вогнища основних, польових дорогах встановлені ветеринарні карантинно-міліцейські пости.

Відео: Урядовий портал - брифінг

2015.07.31

На верх