14 вересня 2015 року під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України, заступника Голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (далі - ДНПК) при Кабінеті Міністрів України Олексія Павленка відбулося чергове засідання ДНПК при Кабінеті Міністрів України.

Під час роботи ДНПК були порушені питання щодо здійснення оперативного контролю, керівництва та координації діяльності органів виконавчої влади, державних служб, підприємств, установ, організацій щодо ліквідації та недопущення поширення збудника африканської чуми свиней (АЧС) на території України. Участь у засіданні, крім членів комісії, взяли головні державні інспектори ветеринарної медицини всіх областей, представники Асоціації свинарів України, Асоціації тваринників України, Української корпорації по виробництву м’яса на промисловій основі «Тваринпром» та керівники свиногосподарств, які входять в зазначені об’єднання.

В ході засідання було прийнято рішення щодо посилення державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду) за АЧС, обов’язкового переведення роботи суб’єктів господарювання на «закритий» режим роботи, депопуляції дикого кабана, проведення роз’яснювальної роботи серед населення та власників тварин про небезпеку АЧС та заходи біологічного захисту в приватних господарствах громадян та підприємствах, діяльність яких пов’язана з обігом свиней. Рекомендовано, довести населенню, що мешкає у неблагополучних зонах та зонах захисту навколо неблагополучних пунктів щодо АЧС, утриматись від вирощування свиней.

Довідково: Відповідно до Положення про Державну надзвичайну протиепізоотичну комісію при Кабінеті Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 № 1350, рішення Комісії, прийняті у межах її повноважень, є обов'язкові для виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, громадянами.

На верх