svin.jpg

На сьогодні в Україні простежується чітка тенденція до покращення епізоотичної ситуації щодо поширення захворювання на африканську чуму свиней (АЧС). Завдяки проведенню комплексу заходів із ліквідації цієї хвороби, із 40 виявлених у 2015 році та 1 в 2016 році неблагополучних по АЧС пунктів оздоровлено 36. Карантин щодо африканської чуми свиней продовжує діяти в 5 неблагополучних пунктах Київської та Полтавської областей.

За даними Держветфітослужби, у кожному випадку підтвердження АЧС вживаються заходи з метою локалізації, ліквідації та недопущення поширення збудника. Зокрема, здійснюється контроль за недопущенням переміщення підконтрольних вантажів, проводиться дезінфекція та дератизація. Також вживаються заходи з метою депопуляція диких кабанів та проводиться моніторинг в дикій фауні. Особлива увага приділяється роз’яснювальній роботі серед населення.

Для координації дій усіх органів виконавчої влади причетних до ліквідації цього захворювання та недопущення його поширення в минулому році було проведено 6 засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України. Також для боротьби з цим збудником були виділені додаткові кошти, отримано технічну допомогу від США для діагностики АЧС, реалізовано проект технічної допомоги ФАО направлений на навчання спеціалістів ветеринарної медицини.

Регіональними службами державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті за 2015 рік в областях загрозливої зони щодо можливого занесення збудника АЧС перевірено понад 1,1 млн. транспортних засобів. При цьому продезінфіковано 1,07 млн. транспортних засобів та вилучено понад 600 кг продуктів тваринного походження з ручної поклажі громадян, заборонених до ввезення.

Довідково

У 2015 році зареєстровано 40 випадків АЧС, у тому числі в Київській (6), Чернігівській (13), Рівненській (2), Житомирській (1), Полтавській (5), Миколаївський (4), Одеській (2), Черкаській (1) та Сумській (6) областях, з яких, зокрема, 5 випадків серед диких кабанів.

Останній випадок АЧС зареєстровано 26.01.2016 в Хорольському районі Полтавської області в дикій фауні.

За повідомленнями Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), напружена у світі спостерігається епізоотична ситуація щодо АЧС. Торік поширення цієї хвороби зафіксовано в 12 країнах світу: Латвії (577), Литві (93), Естонії (393), Польщі (31), Росії (84), Республіці Чад (1), Кабо Верде (2), Кот-ДʼІвуарі (2), Кенії (1), Нігерії (1), Зімбабве (8) та Україні (40).

2016.02.05 11:55
На верх