2 червня 2017 року в ході проведення зустрічі на високому рівні з питань АЧС за участю Комісара ЄС з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів пана Вітяніса Андрюкайтіса, яка відбулася у м. Рига (Латвійська Республіка), Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа парафував текст Грантової угоди “Підтримка заходів захисту, які здійснюються з метою боротьби з африканською чумою свиней (АЧС) в Україні”.

У разі підписання Грантова угода сприятиме покращенню організації та контролю за епізоотичною ситуацією щодо АЧС, вдосконаленню методів боротьби з цим небезпечним захворюванням, удосконаленню протиепізоотичних заходів в дикій природі та покращенню можливостей реагування на спалах, а також обмеженню поширення захворювання на АЧС на території України та захисту території Європейського Союзу від його проникнення. Також, це сприятиме розвитку двосторонніх відносин з ЄС та укріпленню іміджу України як надійного торговельного партнера.

У ході зустрічі було досягнуто політичної підтримки з боку ЄС щодо надання подальшої допомоги України у боротьбі з АЧС в Україні.

На верх