Володимир Лапа обговорив із представниками Посольства США в Україні хід реалізації спільних проектів у сфері біобезпеки17 серпня Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа обговорив із представниками делегацією Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США модернізацію лабораторій ветеринарної медицини в Україні та боротьбу з розповсюдженням вірусу АЧС в Україні.

У зустрічі також взяли участь начальник відділу зменшення загрози Посольства США в Україні Джоанна Вінтрол, менеджер міжнародного проекту в Україні Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США Кевін Гаррет, заступник менеджера міжнародного проекту в Україні Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США Бренд Сігель та співробітник відділу зменшення загроз Посольства США в Україні Наталія Позднякова.

Сторони проаналізували проект плану технічної допомоги «Програма залучення до спільної біологічної діяльності», який передбачає додаткове фінансування на проведення робіт в Україні.

Реципієнтами в рамках вказаної програми виступають установи Держпродспоживслужби, Національної академії аграрних наук України та Міністерства охорони здоров’я тварин. Планом передбачається фінансування проведення навчання та підтримка участі у конференціях усіх реципієнтів проекту, підтримка життєдіяльності об’єктів усіх реципієнтів, роботи з будівництва та модернізації лабораторій ветеринарної медицини. Всього реципієнтами даного проекту є 10 лабораторій по всій території України.

Наразі новий план погоджений всіма сторонами та зареєстрований в Мінекономрозвитку 28.07.2017 за № 3253-01.

Як повідомив Володимир Лапа, наразі очікується проектна документація реконструкції ДНДІЛДВСЕ та Одеського філіалу ДНДІЛДВСЕ.

Також учасники обговорили хід імплементації Електронної системи санітарно-епідеміологічного моніторингу та спостереження за захворюваннями в Україні (ЕЛІССЗ), до якої залучені представники Держпродспоживслужби, Black & Veatch та НУБіП України. Як повідомили представники України, наразі проводиться робота щодо наповнення довідників ЕЛІССЗ, зокрема - переліку захворювань, які мають відслідковуватися в ЕЛІССЗ; визначення форм бланків та об’єму інформації, що має відображатися в ЕЛІССЗ та інших.

Окремо учасники проаналізували підготовку до започаткування спільного наукового проекту «UP-10», який покликаний розширити зусилля, спрямовані на дослідження та наглядову діяльність в Україні, з метою інформування про ефективні стратегії біологічної безпеки та розробку державної політики щодо боротьби з розповсюдженням вірусу АЧС в Україні.

«Держпродспоживслужба високо цінує високий рівень співробітництва з Посольством США в Україні та Міністерством оборони США, матеріально-технічну допомогу у сфері спільної біологічної діяльності. Розраховуємо, що така плідна співпраця буде продовжуватися й надалі», - відзначив Голова Держпродспоживслужби.

Сторони домовилися й надалі підтримувати тісні відносини, працювати над впровадженням проектів у галузі ветеринарії та поглиблювати двосторонню співпрацю.

На верх