Ukrainian Albanian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Hebrew Hungarian Icelandic Irish Italian Japanese Javanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Mongolian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Welsh Yiddish
Зміст: [Показати]

У Болгарії вперше зафіксовано спалах африканської чуми свиней

КИЇВ. 7 вересня. УНН. Спалах африканської чуми свиней (АЧС) зафіксована у Болгарії. Про це повідомив Россільгоспнагляд, посилаючись на національне агентство з безпеки харчових продуктів (BNSA), передає УНН.

"Чотири з семи свиней загинули в особистому підсобному господарстві в селі Тутраканці в районі Варни. Це стало першим зараженням свиней АЧС у Болгарії", - наголошується у повідомленні.

Вірус проник до країни навіть попри те, що з серпня цього року Болгарія будує паркан вздовж кордону з Румунією, для того щоб запобігти міграції диких кабанів.

Таким чином, АЧС була зафіксована вже у восьми країнах Євросоюзу: Болгарії, Латвії, Литві, Естонії, Угорщині, Польщі, Чехії та Румунії.

Россільгосп при цьому зазначає, що хворобі знадобилося п'ять років, щоб просунутися більш, ніж на тисячу кілометрів по території ЄС.

"Ситуація у Східній Європі ускладнюється тим, що захворювання набуло широкого поширення у прикордонних з ЄС країнах - в Україні і в Молдові", - зазначили у відомстві.

Уточнюється, що з 6 вересня у Росії почала діяти заборона на ввезення живих свиней, свинячої продукції і продуктів забою свиней з Болгарії. Однак цей вид продукції не ввозиться до РФ з 2014 рік, оскільки потрапляє під продовольче ембарго.

У Россільгоспнагляді також повідомили про намір наприкінці вересня обговорити питання АЧС з Європейською комісією.

Нагадаємо, як писав УНН, в Україні АЧС не вщухає вже п'ять років поспіль. Торік на території нашої держави було зареєстровано близько 170 спалахів хвороби, цього року - уже близько сотні.

Збитки, які несуть українські фермери через поширення вірусу, обчислюються мільярдами гривень.

Фермерські громадські організації звинувачують владу в бездіяльності.

"Державою не ведеться ефективна робота з депопуляції диких свиней, як це, наприклад, робиться у наших сусідів - Естонії або Латвії... Ще раз апелюю до Мінагрополітики перейти від слів до справи. У ситуації, що виникла, потрібно реагувати максимально швидко і реалізувати державну стратегію подолання АЧС в Україні в найкоротші терміни", - заявила з цього приводу голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Депутат ВРУ Сергій Тригубенко, своєю чергою, вважає, що боротися з АЧС Україні заважають нескінченний процес реформування Держпродспоживслужби, відсутність кваліфікованих кадрів і профільного міністра - агрополітики - у країні вже протягом півтора року.

Джерело: УНН
На верх