Зміст: [Показати]

ФАО і МЕБ починають реалізацію глобальної ініціативи по боротьбі зі смертельним захворюванням свиней

Уряди, промисловість і фахівці об'єднують зусилля на тлі поширення Африканської чуми свиней по всьому світу

Ветеринарний лікар готує реакційну суміш в лабораторії Білоруського державного ветеринарного центру в Мінську в рамках проекту ФАО з надання екстреної допомоги в боротьбі зі спалахом Африканської чуми свиней в Білорусії.

Спільний прес-реліз ФАО і ВЕБ

26 жовтня 2020 року, Рим/Париж - Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (ФАО) і Всесвітня організація охорони здоров'я тварин (МЕБ) закликають усі країни і партнерів приєднатися до нової ініціативи по боротьбі зі смертельною Африканською чумою свиней (АЧС), яка стрімко поширюється по світу, ставлячи під загрозу продовольчу безпеку і джерела фінансування для існування найбільш вразливих верств населення.

Нещодавно представлена під егідою ГМ ТБЖ ініціатива по боротьбі з АЧС на глобальному рівні покликана забезпечити координацію і підвищення ефективності здійснюваних різними сторонами заходів по боротьбі з цією небезпечною і важкою хворобою на всіх рівнях, з тим щоб мінімізувати її наслідки.

ФАО і МЕБ офіційно представили цю ініціативу, розраховану на участь державних органів та галузевих і технічних фахівців, в рамках глобального заходу "Заклик до дій" (26-30 жовтня).

АЧС продовжує неухильно поширюватися. Ця висококонтагіозна хвороба вже призвела до загибелі понад 7 мільйонів свиней в одній лише Азії. Всього ж до теперішнього часу від АЧС постраждали понад 50 країн Африки, Азії і Європи, а країни Американського континенту усіма силами намагаються запобігти заносу хвороби на свою територію.

"Наша мета - запобігти поширенню і, в кінцевому підсумку, домогтися викорінення цієї хвороби, використовуючи новітні досягнення науки, передовий практичний досвід і міжнародні стандарти", - заявив Генеральний директор ФАО Цюй Дун'юй в своєму відеозверненні до учасників. "Якщо не зупинити цю хворобу, то вона поставить під загрозу досягнення цілей в сфері сталого розвитку", - додав він, закликавши всі зацікавлені сторони вжити заходів, покликаних покласти край поширенню АЧС і сприяти поліпшенню стану здоров'я і благополуччя тварин, а також збереженню джерел фінансування для існування фермерів.

"Сьогодні від загрози АЧС не застрахована жодна країна", - зазначила Генеральний директор МЕБ Монік Елуа. "Кількість країн по всьому світі, які повідомляють в МЕБ про виявлення нових осередків, продовжує зростати. Це дозволяє говорити про найбільший спалах цієї хвороби на сучасному етапі". За її словами, для того щоб покласти край поширенню АЧС по всьому світу необхідні додаткові інвестиції в розвиток ветеринарних служб і ефективне застосування міжнародних стандартів, що перш за все стосуються біобезпеки та сантітарно-епізоотичного нагляду.

Хвороба викликає загибель до 100 відсотків тих, що заразилися нею диких і домашніх свиней, при цьому ефективної вакцини від неї не існує. АЧС не передається людині, проте свинарство відіграє значну роль в економіці багатьох країн, а також забезпечує продовольчу безпеку та засоби для існування мільйонів людей.Крім того, поширення цієї смертельної хвороби ще більше погіршує соціально-економічні наслідки пандемії COVID-19.

В рамках тижневого онлайн-заходу представники державних органів, ветеринарні лікарі та фахівці з усього світу поділились знаннями та досвідом застосування різних інструментів і підходів, а також результатами передових досліджень. Прийняті в рамках даної ініціативи спільні заходи, засновані на адаптованих до конкретних потреб і умов практичних рекомендаціях, дозволять підвищити функціональність цього сектора.

Заклик до дій

АЧС - важка хвороба, збудник якої зберігається в продуктах зі свинини і в навколишньому середовищі впродовж тривалого часу, що значно ускладнює боротьбу з нею і її викорінення. Випадки захворювання диких свиней також викликають стурбованість, як в зв'язку із можливим подальшим поширенням, так і в зв'язку з їх наслідками для біорізноманіття та природокористування.

Жоден сектор і жодна країна не в силах перемогти АЧС в поодинці. Координація зусиль всіх учасників виробничого ланцюжка галузі свинарства, які підтримали ініціативу ГМ ТБЖ по боротьбі з АЧС на глобальному рівні, допоможе:

 • - захистити джерела фінансування для існування вразливих громад;
 • - забезпечити здоров'я і благополуччя тварин;
 • - стабілізувати стан справ в сектор і свинарства, а також ціни на м'ясо і корми на регіональних і міжнародних ринках і, таким чином, зміцнити продовольчу безпеку; а також
 • - забезпечити доступ до харчування, необхідного для підтримання здорового способу життя та благополуччя.

В рамках ініціативи ГМ ТБЖ по боротьбі з АЧС на глобальному рівні ФАО і МЕБ закликають учасників і партнерів:

 • провести аналіз ризиків і посилити управління ризиками на національному рівні, в тому числі в таких сферах, як планування на випадок непередбачених обставин, профілактика, раннє виявлення, оперативне реагування та політика виплати компенсацій в рамках сприяння відновленню галузі;
 • забезпечити належне інформування фермерів, ветеринарів, представників м'ясопереробної галузі, мисливців, постачальників виробничих ресурсів та інших учасників виробничо-збутового ланцюжка про заходи щодо зниження ризиків пов'язаних з АЧС;
 • стимулювати і сприяти впровадженню передових методів забезпечення біобезпеки, які відіграють ключову роль в запобіганні подальшого поширення АЧС;
 • посилити і забезпечити дотримання заходів прикордонного контролю з метою запобігання розповсюдженню хвороби між країнами в результаті контрабанди свинини і продуктів свинарства, а також перевезення живих тварин і їх міграції;
 • завершити дослідження, з розробки і випробування потенційних вакцин проти АЧС, а також відповідних стратегій вакцинації;
 • сприяти в удосконаленні засобів лабораторної діагностики та експрес-тестування АЧС;
 • розробити комплексну програму боротьби з АЧС в дикій природі, розраховану на всі види свиней;
 • зміцнювати солідарність і співробітництво між країнами з різним досвідом, ресурсним і іншим потенціалом, необхідним для профілактики і боротьби з АЧС;
 • розвивати державно-приватні партнерства з метою залучення інвестицій на потреби пом'якшення ризиків пов'язаних з АЧС та управління ними.

Дізнайтеся більше про заходи ФАО і МЕБ в рамках ГМ ТБЖ з надання країнам допомоги в приборканні АЧС.

На верх