Зміст: [Показати]

ГР-ТБЖ ПГЕ ПО АЧС17
17-е засідання постійної групи експертів щодо Африканської чуми свиней по Європі

У зв'язку з пандемією COVID-19, 17-е засідання постійної групи експертів щодо Африканської чуми свиней (ПГЕ по АЧС17), спочатку заплановане до проведення в Угорщині, відбулося в форматі телеконференції 4 червня 2021 р.

У засіданні взяли участь чотирнадцять країн-учасниць ПГЕ з Європейського регіону, а також представники ГР-ТБЖ Америки і Азії, а загальне число учасників склало 70 осіб.

Країни-учасниці ПГЕ з АЧС по Європі коротко представили національну епізоотичну ситуацію щодо АЧС, зосередивши увагу на зміни, що відбулися з часу останнього онлайн-засідання в листопаді 2020 р. і (за потреби) вплив ситуації з COVID-19 на нагляд за АЧС. Секретаріат скористався можливістю, щоб представити учасникам засідання огляд ситуації з АЧС в усьому світі. МЕБ, Європейська комісія і ФАО, відповідно, доповнили картину епізоотичною ситуацією в Північній і Південній Америці, Азії, Європі і на Балканах, приділивши особливу увагу діяльності, що проводиться відносно АЧС.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів і Інститут захисту навколишнього середовища і досліджень (Італія) представили можливі стратегії виходу і практичні питання, пов'язані з цими стратегіями.

Рекомендації

ПГЕ АЧС17 розробила ряд рекомендацій. Серед них було підкреслено, що:

  • На підставі наукових даних і стандартів МЕБ, рекомендацій, опублікованих ПГЕ з 2014 р., слід розглянути наданням допомоги всім країнам в досягненні цілей ініціативи ГР-ТБЖ по АЧС. До них належать нові Керівні принципи компартментизації МЕБ.
  • Стратегії оздоровлення від АЧС для популяцій диких свиней мають грунтуватися на визначенні статусу з АЧС, що передбачає наявність відповідних програм нагляду.
  • Два типи стратегій були застосовані з очевидним успіхом: або часткове викорінення «носія», або прогресивне зниження захворюваності; нагляд має вирішальне значення для демонстрації благополуччя щодо АЧС і може бути реалізований у два етапи.
  • Пасивний нагляд є ключовим елементом в оцінці ефективності стратегій оздоровлення.

ПГЕ АЧС18 має відбутися віртуально в листопаді 2021 р. Дата і порядок проведення засідання будуть визначені в залежності від розвитку ситуації з пандемією COVID-19.

Було запропоновано зосередити увагу на «Проблемах, ролі і управлінні приватними садибами, і відкритим землеробством в рамках профілактики, контролю та викорінення АЧС».

Основні документи

Порядок денний

Список учасників

Презентації країн

Білорусь, Болгарія, Чехія, Естонія, Німеччина, Греція, Угорщина, Латвія, Литва, Молдова, Румунія, Сербія, Словаччина, Україна

Інші презентації:

  • АЧС в Північній і Південній Америці: постійна група експертів під егідою
  • ГР-ТБЖ по Америки (M. Minassian, РП МЕБ по Північній і Південної Америки)
  • АЧС в Азії: ситуація і постійна група експертів під егідою ГР-ТБЖ по Азії (C. Holley, РП МЕБ по Азіатсько-Тихоокеанському регіону)
  • АЧС: діяльність Європейської комісії (S. Forcella, Європейська комісія)
  • Діяльність ФАО по АЧС в Європі (D. Beltran-Alcrudo, представництво ФАО по Європі і Центральній Азії)
  • Стратегія виходи EFSA (S. Dhollander, EFSA)
  • Практичні питання стратегії виходу з АЧС (V. Guberti)

Рекомендації

Звіт


Корисні посилання:

 
На верх