Ukrainian Albanian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Hebrew Hungarian Icelandic Irish Italian Japanese Javanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Mongolian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Welsh Yiddish
Зміст: [Показати]

ГР-ТБЖ ПГЕ ПО АЧС17
17-е засідання постійної групи експертів щодо Африканської чуми свиней по Європі

У зв'язку з пандемією COVID-19, 17-е засідання постійної групи експертів щодо Африканської чуми свиней (ПГЕ по АЧС17), спочатку заплановане до проведення в Угорщині, відбулося в форматі телеконференції 4 червня 2021 р.

У засіданні взяли участь чотирнадцять країн-учасниць ПГЕ з Європейського регіону, а також представники ГР-ТБЖ Америки і Азії, а загальне число учасників склало 70 осіб.

Країни-учасниці ПГЕ з АЧС по Європі коротко представили національну епізоотичну ситуацію щодо АЧС, зосередивши увагу на зміни, що відбулися з часу останнього онлайн-засідання в листопаді 2020 р. і (за потреби) вплив ситуації з COVID-19 на нагляд за АЧС. Секретаріат скористався можливістю, щоб представити учасникам засідання огляд ситуації з АЧС в усьому світі. МЕБ, Європейська комісія і ФАО, відповідно, доповнили картину епізоотичною ситуацією в Північній і Південній Америці, Азії, Європі і на Балканах, приділивши особливу увагу діяльності, що проводиться відносно АЧС.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів і Інститут захисту навколишнього середовища і досліджень (Італія) представили можливі стратегії виходу і практичні питання, пов'язані з цими стратегіями.

Рекомендації

ПГЕ АЧС17 розробила ряд рекомендацій. Серед них було підкреслено, що:

 • На підставі наукових даних і стандартів МЕБ, рекомендацій, опублікованих ПГЕ з 2014 р., слід розглянути наданням допомоги всім країнам в досягненні цілей ініціативи ГР-ТБЖ по АЧС. До них належать нові Керівні принципи компартментизації МЕБ.
 • Стратегії оздоровлення від АЧС для популяцій диких свиней мають грунтуватися на визначенні статусу з АЧС, що передбачає наявність відповідних програм нагляду.
 • Два типи стратегій були застосовані з очевидним успіхом: або часткове викорінення «носія», або прогресивне зниження захворюваності; нагляд має вирішальне значення для демонстрації благополуччя щодо АЧС і може бути реалізований у два етапи.
 • Пасивний нагляд є ключовим елементом в оцінці ефективності стратегій оздоровлення.

ПГЕ АЧС18 має відбутися віртуально в листопаді 2021 р. Дата і порядок проведення засідання будуть визначені в залежності від розвитку ситуації з пандемією COVID-19.

Було запропоновано зосередити увагу на «Проблемах, ролі і управлінні приватними садибами, і відкритим землеробством в рамках профілактики, контролю та викорінення АЧС».

Основні документи

Порядок денний

Список учасників

Презентації країн

Білорусь, Болгарія, Чехія, Естонія, Німеччина, Греція, Угорщина, Латвія, Литва, Молдова, Румунія, Сербія, Словаччина, Україна

Інші презентації:

 • АЧС в Північній і Південній Америці: постійна група експертів під егідою
 • ГР-ТБЖ по Америки (M. Minassian, РП МЕБ по Північній і Південної Америки)
 • АЧС в Азії: ситуація і постійна група експертів під егідою ГР-ТБЖ по Азії (C. Holley, РП МЕБ по Азіатсько-Тихоокеанському регіону)
 • АЧС: діяльність Європейської комісії (S. Forcella, Європейська комісія)
 • Діяльність ФАО по АЧС в Європі (D. Beltran-Alcrudo, представництво ФАО по Європі і Центральній Азії)
 • Стратегія виходи EFSA (S. Dhollander, EFSA)
 • Практичні питання стратегії виходу з АЧС (V. Guberti)

Рекомендації

Звіт


Корисні посилання:

 
На верх