Ukrainian Albanian Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Hebrew Hungarian Icelandic Irish Italian Japanese Javanese Kannada Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Mongolian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Welsh Yiddish

Скачати презентацію


EuFMD

Анотація відео:

Нинішня панзоотія Африканської чуми свиней (АЧС) завдала значних збитків галузі свинарства у всьому світі. Компартментизація є одним із доступних інструментів для подолання загрози перервності бізнесу, яку представляє АЧС для галузі. Незважаючи на те, що були створені компартменти в відношенні різних хвороб та видів діяльності, до цього часу OIE не опублікувало жодного компартменту для свиней без АЧС.

По-перше, ми окреслимо переваги підходу, а також загальні виклики для впровадження компартменту для свиней без АЧС. Управління ризиком АЧС варіюється від заходів із запобігання, готовності та раннього виявлення на територіях, вільних від хвороб, до реагування та викорінення після ліквідації хвороби. Ми обговорюємо роль зонування та компартментизації у цьому спектрі та конкретні проблеми, пов'язані з компартментизацією (наприклад, нульовий час простою, прийняття ветеринарним органом та торговими партнерами).

Потім ми обговорюємо два аспекти компартментизації, які є центральними для успішного впровадження: біозахист та спостереження за хворобами, використовуючи ілюстративний приклад із Північної Америки. Обидва компоненти розроблені, щоб забезпечити докази того, що в компартменті відсутні продукти контаміновані вірусом АЧС. Біозахист має бути достатнім, щоб зменшити ризик занесення вірусу всіма потенційно можливими шляхами, такими як люди, фоміти, живі свині, продукти зі свинини та дотичні шляхи. Впровадження заходів біозахисту має бути ретельно задокументовано та перевірено. Варіанти нагляду за хворобами включають спостереження на основі свинарника, яке здатне як підтримати раннє виявлення, так і продемонструвати відсутність АЧС.

Нарешті, ми обговорюємо відповідні зацікавлені сторони, ролі та відповідальність, пов’язану з розробкою ефективної національної програми компартментизації щодо АЧС. Така програма має включати структуру управління, стандарти біозахисту, нагляду та відстеження, вимоги до аудиту та державний нагляд за АЧС. Хоча інтегровані системи вирощування свиней добре піддаються компартментизації, для розробки такої програми потрібні значні зусилля. Переваги виходять за рамки готовності до АЧС, включаючи покращення партнерських відносин між промисловістю та урядом.

На верх