08 лютого 2018 року в рамках спільного проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР: «Україна: пом'якшення ризику та покращення інформованості про Африканську чуму свиней» в м. Львові відбувся семінар (симуляційне тренування) відпрацювання алгоритму протидії Африканській чумі свиней в Україні.
Мета: Реагування на загрози АЧС в умовах промислового свинарства.
Завдання:
-
Обговорення актуальності та необхідності зонування (запровадження зон) та компартменталізації (запровадження компартментів) в Україні.
-
Обговорення аспектів та процедур запровадження зон та компартментів (розподіл відповідальності між власником і Компетентним органом, стандартна операційна процедура надання доказів, план біологічної безпеки, оцінка функціональності компартменту з АЧС, переоцінки ризиків і приведення заходів у відповідність з її результатами тощо).
-
Ознайомлення з проектом змін (порівняльна таблиця) ІНСТРУКЦІЇ з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (особливості реагування на загрозу АЧС господарств з високим ступенем біологічної безпеки та господарств зі статусом компартменту).
-
Відпрацювання дій Компетентного органу, по відношенню до господарств з високим ступенем біологічної безпеки та за наявності статусу компартменту з АЧС, у випадках загрози АЧС.
Матеріали та обладнання:
-
Порівняльна таблиця - чинна інструкція з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней та проектом змін.
-
Глава 4.3.- Зонування і компартменталізація (НАЗЕМНИЙ КОДЕКС (2017)) .
-
План реагування за надзвичайного стану (особливості планування).
-
Досвід Естонії (запровадження надзвичайних заходів щодо Африканської чуми в Естонії у 2015 році відповідно до Регламенту (ЄС) № 652/2014 Європейського парламенту та Ради від 15 травня 2014-го року).
-
Критерії Ветеринарних органів з біологічної безпеки при виробництві та вирощуванні, на підставі яких створюється компартмент з Африканської чуми свиней (проект критеріїв).
-
Ноутбуки, карти (Google-карта, ГІС-модуль сайту www.asf.vet.ua).
Порядок проведення тренінгу:
Реєстрація і ранкова кава: 900-940
Теоретична частина: 940-1200:
-
Суть симуляції (Юрченко).
-
Випадки АЧС в Україні з 2012 року - аналіз виконання інструкцій з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (Кочубей).
-
Вступне слово керівника служби області (аналіз реагування Компетентного органу області на виклики АЧС за попередній період - швидкість сповіщення Компетентного органу країни та населення, наявність плану дій, оперативність встановлення діагнозу, результативність заходів, компенсація збитків, особливості реагування на спалахи серед диких свиней, виявлення контамінованої продукції на ринку чи у торговій мережі), розподіл персоналу на робочі групи за рівнями відповідальності (рівень лікарі господарств, районний рівень, обласний рівень, рівень Державного департаменту ветеринарної медицини), призначення керівників та заступників керівників робочих груп.
-
Інструмент Компартментизації, переваги, оцінка рівня біобезпеки компартменту (Башинський).
-
Особливості лабораторної діагностики АЧС (Свідерський, Мороз).
-
Міжнародні вимогами та передовий досвід у боротьбі із АЧС та ознайомлення учасників із процедурою симуляції (Поліщук).
Практична частина: 1230
-
Практичне завдання (симуляція спалаху АЧС поблизу свинокомплексу) - спосіб реагування Компетентного органу (розрахунок ресурсів - людських, матеріальних, фінансових тощо) в умовах сучасних реалій та після запровадження компартменту з АЧС.
Обідня перерва: 1300 - 1400
Підведення підсумків: 1530-1700
-
Аналіз результатів тренування (звіт керівників робочих груп, аналіз керівника ветеринарної служби області та консультантів). Критерії оцінки результатів (фіксація подій, документальний супровід, навик комунікації та доказова база).
Фото
ветеринарних фахівців - учасників семінару.
Компонент коментарів CComment