06 листопада 2018 року в рамках спільного проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР: «Україна: пом'якшення ризику та покращення інформованості про Африканську чуму свиней» в м. Кропивницький прошов семінар (​​теоретичне навчання фахівців Компетентного органу, представників ветеринарної лабораторії, ветеринарних лікарів промислових свиногосподарств) по відпрацюванню алгоритму протидії Африканській чумі свиней в Україні (Modeling and simulation (M&S) - моделювання (імітація) спалаху та симуляція протидії, без виїзду на місце події).

Мета навчання: Реагування на загрозу АЧС в умовах промислового свинарства.

Завдання:

 1. Обговорення необхідності та актуальності зонування (запровадження зон) та компартменталізації (запровадження компартментів) в Україні.
 2. Особливості та процедури запровадження зон та компартментів (розподіл відповідальності між власником і Компетентним органом, стандартна операційна процедура надання доказів, план біологічної безпеки, оцінка функціональності компартменту з АЧС, переоцінка ризиків і приведення заходів у відповідність з її результатами, документальний супровід​ тощо).
 3. Ознайомлення з проектом змін (порівняльна таблиця) ІНСТРУКЦІЇ з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (особливості реагування на загрозу АЧС господарств з високим ступенем біологічної безпеки та господарств зі статусом компартменту).
 4. Відпрацювання дій Компетентного органу, по відношенню до господарств з високим ступенем біологічної безпеки та особливості реагування у випадках загрози АЧС за наявності статусу компартменту з АЧС.

Матеріали та обладнання для проведення симуляції:

 1. Глава 4.3.- Зонування і компартменталізація (НАЗЕМНИЙ КОДЕКС (2017)).
 2. Порівняльна таблиця - чинна інструкція з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней та проект змін.
 3. План реагування за надзвичайного стану (особливості планування).
 4. Кращі практики: досвід Естонії (запровадження надзвичайних заходів щодо Африканської чуми в Естонії у 2015 році відповідно до Регламенту (ЄС) № 652/2014 Європейського парламенту та Ради від 15 травня 2014-го року) та досвід Німеччини «БІОБЕЗПЕКА І КОНТРОЛЬ ПОШИРЕННЯ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ».
 5. Проект: Критерії Ветеринарних органів з біологічної безпеки при виробництві та вирощуванні, на підставі яких створюється компартмент з Африканської чуми свиней.
 6. Ноутбуки, карти (Google-карта, ГІС-модуль сайту www.asf.vet.ua).
 7. Презентації та карта імітації спалаху АЧС.

Порядок проведення тренінгу:

Реєстрація учасників і ранкова кава: 900-940

Теоретична частина: 940-1200:

 1. Мета та особливості навчання (Юрченко).
 2. Випадки АЧС в Україні з 2012 року - аналіз виконання інструкцій з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (представник Компетентного органу).
 3. Вступне слово керівника Держпродспоживслужби області (аналіз реагування Компетентного органу області на виклики АЧС за попередній період - швидкість сповіщення Компетентного органу країни та населення, наявність плану дій, оперативність встановлення діагнозу, результативність заходів, компенсація збитків, особливості реагування на спалахи серед диких свиней, виявлення контамінованої продукції на ринку чи у торговій мережі). Розподіл учасників семінару на робочі групи за рівнями відповідальності (рівень лікарі господарств, районний рівень, обласний рівень, рівень Державного департаменту ветеринарної медицини), призначення керівників та заступників керівників робочих груп.
 4. Інструмент Компартментизації, переваги, оцінка рівня біобезпеки господарства, компартмент з АЧС (Башинський).
 5. Особливості лабораторної діагностики АЧС (​представник ДНДІЛДВСЕ).
 6. Міжнародні вимогами та передовий досвід у боротьбі із АЧС. Ознайомлення учасників із процедурою симуляції (Поліщук).

Практична частина: 1230

 • Практичне завдання (симуляція спалаху АЧС) - реагування Компетентного органу (оцінка послідовності дій фахівців різних рівнів, швидкість та правильність прийняття зважених управлінських рішень, документальний супровід подій, розрахунок потреби в людських, матеріальних та фінансових ресурсах тощо) в умовах сучасних реалій та після запровадження господарством компартменту з АЧС.

Обідня перерва: 1300 - 1400

Підведення підсумків: 1530-1700

 • Аналіз результатів тренування (звіт керівників робочих груп, аналіз результатів симуляції керівником ветеринарної служби області та консультантами). Критерії оцінки результатів (фіксація подій, документальний супровід, навик комунікації та доказова база).​
Завантажити Завантажити
Завантажити Завантажити
Завантажити

Поштові скриньки для проведення симуляції.

Фото
ветеринарних фахівців - учасників семінару.

Компонент коментарів CComment

На верх